Charmant T3 Climatise Piscine Privee
| Gratis Wi-Fi Gratis Wi-Fi på offentliga platser | 24-timmars tjänster 24-timmars reception | Simbassäng Saltvattenspool |
| Aktiviteter Dykning Vandring | Rökning förbjuden Rökfria rum | Barnvänligt Barnsängar |
| Luftkonditionering | Husdjur Husdjur tillåtna |
Villan Charmant T3 Climatise Piscine Privee Le Diamant med 2 sovrum, som kan ta emot upp till 6 gäster, erbjuder en privat pool samt tillgång till hälsoattraktioner som Anse d'Arlet, som ligger ungefär 3 km bort. Gästerna kan delta i dykning i den här villan, som ligger cirka 10 minuter med bil från Plage de l'Anse d'Arlet.
Villan med 1 badrum har ett utmärkt läge inom 4 km från La Savane des Esclaves och inom 2 km från Anse Cafard. Bland de närliggande kulturella sevärdheterna finns Memorial de l'Anse Caffard, som ligger ungefär 15 minuters bilresa bort.
I badrummet finns även en separat toalett och en dusch. Badrockar, badlakan och handdukar erbjuds också.
Det finns utomhusmatplats, tillsammans med te-/kaffebryggare, kylskåp och köksredskap. Gästerna kommer att njuta av västindiska rätter på restaurangen Jo'z le gourmet, som ligger ungefär 1 km bort.
- Lokala sevärdheter
- St-Thomas Church of Diamant2212 km
- Memorial de l'Anse Caffard1787 km
- Diamond Beach2466 km
- Eglise Saint-Thomas2450 km
- Habitation La Sucrerie2656 km
- Cap 1102649 km
- eglise2639 km
- Plage de Dizac2219 km
- Home2211 km
- Flygplatser
- Fort-de-Frankrike26 km
Bekvämligheter på boendet
Beskrivning
- Rökfria rum
- Gratis Wi-Fi på offentliga platser
- Parkering
- 24-timmars reception
- Husdjur tillåtna
- Brandsläckare
Mat och drycker
- Köksgeråd
- Matplats utomhus
Aktiviteter och avkoppling
- Saltvattenspool
- Strandparasoll
- Solsängar
- Solterass
- Trädgård
- Grill faciliteter
- Dykning
- Vandring
- Utomhusbad
- Pool med utsikt
- Grunda delen
På rummet
- Luftkonditionering
- Sittgrupp
- Uteplats
- Terrass
- Trädgårdsmöbler
- Te- och kaffefaciliteter
- Matbord
- Strykservice
- Tvättmaskin
- Gratis toalettartiklar
- LCD-TV
- Barnsängar
- Bordsspel
Hotellregler
Vanliga frågor
- ❓
Tillhandahåller villan Charmant T3 Climatise Piscine Privee en trådlös internetanslutning?
Ja, villan Charmant T3 Climatise Piscine Privee erbjuder Wi Fi. - ❓
Erbjuder villan Charmant T3 Climatise Piscine Privee ett kök?
Villan Charmant T3 Climatise Piscine Privee har ett utrustat pentry med te-/kaffebryggare, brödrost och köksredskap. - ❓
Finns det en bubbelpool i villan Charmant T3 Climatise Piscine Privee?
Ja, en bubbelpool erbjuds i villan Charmant T3 Climatise Piscine Privee. - ❓
Vilka sevärdheter bör vi se under vistelsen i denna semesterbostad?
Gästerna i denna semesterbostad kan enkelt nå La Savane des Esclaves och Anse Cafard, som ligger inom 4 km från boendet respektive 2 km bort.